Aydınlatma Danışmanlığı

AYDINLATMA TASARIM VE DANIŞMANLIĞI

ERKE Sürdürülebilir Bina Tasarım ve Danışmanlık, 2007 yılında Elektrik Proje Tasarım ve Danışmanlık Hizmeti vermek üzere kurulmuş, 2009 yılından itibaren de Yeşil Bina Danışmanlığı, Ürün-Malzeme Danışmanlığı, Kurumsal Sürdürülebilirlik Danışmanlığı ve Aydınlatma Danışmanlığı konuları ile hizmet kapsamını genişletmiştir.

Aydınlatma, insan, ekonomi, doğa üçgeninde ele alınan estetik bir olgudur. Bu kapsamda ERKE danışmanları verdiği bütünleşik tasarım hizmeti ile aydınlatma konusunu sürdürülebilirlik alanına taşıyarak farklılığını ortaya koymaktadır.

ERKE 1994 yılından itibaren edindiği profesyonel elektrik proje tasarım tecrübesini, yeşil bina ve sürdürülebilirlik konusundaki deneyimiyle harmanlayarak, aydınlatma danışmanlığı konusuna yepyeni bir yaklaşım getirmiştir. Mimar ve mühendislerden oluşan danışmanlık ekibi, aydınlatmayı estetik bir olgu olarak algılamanın yanında, aydınlatmanın sürdürülebilirlik etkilerine de en az estetik öğeler kadar önem verir.

ERKE, Sürdürülebilir Aydınlatma Tasarım ve Danışmanlığı kapsamında gün ışığı modellemeleri ile güneşten faydalanma verilerini değerlendirerek aydınlatma ve otomasyon sistemleri tasarlar.

Aydınlatmanın insan sağlığı ve yaşam konforu boyutlarını da ele alarak maksimum iç mekan konforu elde etmenin yanında, ışık kirliliği modellemeleri ile eko sisteme verilen etkilerin minimize edilmesini sağlar. Enerji modellemeleri ile tasarımın verimliliğini ortaya koyar.

ERKE’ nin Aydınlatma Tasarım ve Danışmanlığı konularında verdiği hizmetlerin içeriği;

  • Enerji etkin, iç mekan konforu sunan ve estetik aydınlatma konseptinin oluşturulması,
  • Gün ışığı modellemeleri ile güneşten faydalanma verilerinin değerlendirilmesi ile aydınlatma ve otomasyon sistemlerinin tasarlanması,
  • Işık kirliliği analizlerinin yapılması,
  • Sürdürülebilirlik raporlarının hazırlanması,
  • Fizibilite çalışmalarının yapılması,
  • İhale süreç danışmanlığı,
  • Proje yönetimi,
  • Sahada süreç ve kalite yönetimi.

Enerji modellemesi ile tasarımın verimliliğini ortaya koyar.



REFERANSLAR