IES Entegre Çözümler

IES Entegre Çözümler

IES Entegre Çözümler; IES Virtual Environment (IESVE) entegre analiz araçlarının yenilikçi, ödüllü ve derinlemesine programlar grubudur. Bir binanın tasarım ve işletme süreçlerindeki enerji tasarruf stratejilerini test ederek yüksek enerji verimli sürdürülebilir binalar tasarlamanıza yardımcı olmaktadır. IESVE sadece yeni tasarlanan bir binada değil aynı zamanda yenilenmesi hedeflenen bir binada da tasarımcılara farklı seçenekleri test etme imkanı sunarak en uygun pasif çözümleri üretmelerini sağlar ve enerji modellemesi, gün ışığı modellemesi, CO2 emisyonları, bina yaşam döngüsü analizleri, CFD analizleri, binadan çıkış ve kaçış senaryoları, bina sakinlerinin konforu ve çok daha fazlasına dair sonuçlar elde etmenizi sağlar.

IES Entegre Çözümler

IESVE her seviyeye uygun farklı takım grupları ve tasarım süreçleri için hazırlanmış analiz araçlarından oluşmaktadır. Analiz araçlarının tümü merkezi, entegre bir veri modelini paylaşarak birçok defa model oluşturmadan tek bir model üzerinde düzenleme yapmanıza olanak sağlayarak zamandan kazanç sağlar. SketchUp, Revit, Trelligence, gbXML, Vectorworks Architect, Trimble Plancal gibi programlar ile bağlantı kurarak dxf formantında modelinizi aktarmanız da mümkündür.

VE-PRO

VE-PRO en kapsamlı ve detaylı program grubudur. Bu paket temel olarak HVAC mühendisleri, makine mühendisleri, elektrik mühendisleri, mimarlar,  sürdürülebilirlik danışmanları ve diğer ileri düzeyde analiz çalışmaları yapmak isteyen kişiler için uygundur. <VE> merkezi bir veri modelini paylaştığı için modüller arasında veri aktarımı yaparak detaylı bir simülasyon sonucu sunar. Bu yüzden bu paket binayı tüm perspektiflerden inceleyebilmenizi sağlar. VE-PRO’nun sunduğu analiz araçları; Enerji, Karbon, Termal, Solar, Gün Işığı, Işık, Derecelendirme Sistemleri, CFD, hava akışı, HVAC, İklim, Binadan çıkış ve kaçış, Maliyet/Değer.

The VE-Navigators

The VE-Navigators program paketi LEED, BREEAM, ASHRAE 90.1 (LEED Energy) derecelendirme sistemleri ile uyumlu olarak çalışmaktadır. Mühendisler, mimarlar, LEED/BREEAM danışmanları ve bu alanda danışmanlık vermek isteyen kişiler için uygundur. Farklı analiz araçlarını seçerek ihtiyaca göre oluşturulabilen bu paket geniş, açık ve yüksek görselliğe sahip şematik raporlar sunar.

VE-GAIA

VE-GAIA mimarlar, tasarımcılar, şehir bölge planlamacıları ve mühendisler için erken tasarım süreci aşamalarını tamamlamalarında kullanabilecekleri analiz araçlarını içerir. Adım adım akış şemasıyla simülasyon sürecinde kullanıcıya kolaylık sağlayarak iklim, biyoiklim, doğal kaynak kullanılabilirliği, bina ve materyal karakteristiği, solar gölgeleme, su azaltımı, gün ışığı, enerji, karbon ve ısıtma ile ilgili detaylı bir erken evre hesaplama sonucu verir.

IESVE broşürünü indirmek için tıklayınız 

Programı edinmek ve daha fazla bilgi için

http://www.nilart.org/erke/iletisim

30 günlük deneme sürümü için

http://www.iesve.com/

Özet
Tarih
Makele
IES Entegre Çözümler
Puan
51star1star1star1star1star