collectionTop

ERKE Kurucu Ortağı Cemil YAMAN UPYE & BÜ seminerindeydi

<
Resim

ERKE Kurucu Ortağı Cemil YamanUluslararası Proje Yönetim Enstitüsü (UPYE) tarafından, 16 Mayıs 2015 Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “İnşaat Sektöründe Yeni Trendler ve İnovatif Gelişmeler” seminerinde inşaat sektörü profesyonellerine ve proje yöneticilerine yeşil binalara dair tecrübelerini aktardı.

UPYE ve Boğaziçi Üniversitesi ortaklığı ile gerçekleştirilen seminer programında, İnşaat Sektörüne Genel Bakış, Tasarımda Yeni Trendler & Yeşil Bina Tasarımı, İnşaat Proje
Yönetiminde Yeni Trendler ve İnşaat Proje Yönetiminde Teknoloji Çözümleri başlıklarında dört oturum gerçekleştirildi.
 
Cemil Yaman, Tasarımda Yeni Trendler & Yeşil Bina Tasarımı adlı günün ikinci oturumunda Türkiye’de Yeşil Binalar ve ERKE Green Academy başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi.
 
Türkiye’de yeşil bina çalışmalarının 2007’de kendisinin proje sorumlusu olduğu SIEMENS Gebze Tesisleri ile başladığını belirten Cemil Yaman, günümüzde ise Türkiye’deki sertifikalı bina sayısının 107 olduğunu, buna ek olarak, USGBC’ye kayıtlı bulunan 366 tane proje olduğunu, her geçen gün sertifika sürecine kayıt yaptıran proje sayısının artış gösterdiğini belirtti.
 
Aktardığı istatistiklere göre, Türkiye’de sertifikalanmış 107 binanın ise sertifika seviyelerine göre dağılımı, LEED Certified (6), LEED Silver (20), LEED Gold (72), LEED Platinum (9) şeklinde gerçekleşmiş durumda.
 
Etkinliğin, Tasarımda Yeni Trendler & Yeşil Bina Tasarımı oturumunda ayrıca Avcı Architects kurucusu Selçuk Avcı, Entegre Satek Elektronik Genel Müdürü Galip Han ve Werner Sobek CEO’su Yetkin Bentürk de sektörün gelişimine dair öngörülerini ve yorumlarını paylaştılar.
 
 
 
UPYE  http://upye.org/index.php?route=common/home