collectionTop

HALK GYO Panorama Plus Tower LEED Silver aldı!

<
Resim
Eskişehir’in en yüksek binası, ERKE’nin danışmanlığında Eskişehir’in en yüksek puanı ile LEED Silver sertifikası alan projesi oldu.
 

Geçtiğimiz ay ISIDEM Eskişehir fabrikası ile Eskişehir’in ilk LEED sertifikalı binası’nı yatırımcısına ileten ERKE, şimdi de Eskişehir’in en yüksek binasına LEED Gümüş sertifikası aldı.

 
Yatırımcılığını Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin (Halk GYO) üstlendiği nitelikli bir konut projesi olma özelliği ile öne çıkan Halk GYO Panorama Plus, Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde bulunuyor.
 
Halk GYO Panaroma Plus, USGBC (United States Green Building Council) tarafından yürütülen sürdürülebilirlik ile ilgili çalışmalar doğrultusunda, binaların çevresel etkilerinin değerlendirildiği; Sürdürülebilir Araziler (21/26), Su Verimliliği (5/10) ve İç Hava Kalitesi  (7/15) kriterlerinde yüksek oranlarda sağlayarak “Eskişehir’in en yüksek puanı ile LEED Silver sertifikası” alan projesi oldu.
 

Proje, inovatif atıksu arıtma teknolojileri ve kullanım suyu azaltımıinşaat atıklarının yönetimigeri dönüştürülmüş malzeme kullanımı, yerel malzeme kullanımı gibi çevresel etkilerin en aza indirgenmesi çalışmalarına ek olarak, arazi seçiminde merkezi konumunun getirdiği avantajla birlikte yüksek puanlar topladı.

 
 
Panaroma Plus web sayfası: http://panoramaplus.halkgyo.com.tr/
USGBC Scorecard web sayfası: http://www.usgbc.org/projects/halk-reit-eskisehir-panorama-tower