collectionTop

IES Virtual Environment, Ücretsiz Online Workshop

<
...

IES Virtual Environment

IESVE, Entegre analiz araçlarının yenilikçi, ödüllü ve derinlemesine programlar grubudur. Bir binanın tasarım ve işletme süreçlerindeki enerji tasarruf stratejilerini test ederek yüksek enerji verimli sürdürülebilir binalar tasarlamanıza yardımcı olmaktadır. IESVE sadece yeni tasarlanan bir binada değil aynı zamanda yenilenmesi hedeflenen bir binada da tasarımcılara farklı seçenekleri test etme imkanı sunarak en uygun pasif çözümleri üretmelerini sağlar ve enerji modellemesi, gün ışığı modellemesi, CO2 emisyonları, bina yaşam döngüsü analizleri, CFD analizleri, binadan çıkış ve kaçış senaryoları, bina sakinlerinin konforu ve çok daha fazlasına dair sonuçlar elde etmenizi sağlar.

IESVE her seviyeye uygun farklı takım grupları ve tasarım süreçleri için hazırlanmış analiz araçlarından oluşmaktadır. Analiz araçlarının tümü merkezi, entegre bir veri modelini paylaşarak birçok defa model oluşturmadan tek bir model üzerinde düzenleme yapmanıza olanak sağlayarak zamandan kazanç sağlar. SketchUp, Revit, Autocad, Trelligence, gbXML, Vectorworks Architect, Trimble Plancal gibi programlar ile bağlantı kurarak modelinizi aktarmanız da mümkün.

IESVE’yi neden tercih etmelisiniz?

Dünyadaki öncü sürdürülebilir tasarım uzmanlarından olmanız için,

•Tasarım kalitesini arttıran detaylı analiz araçları içerir.

•Binayı Enerji, Karbon, Termal, Solar, Gün ışığı, Hava akışı, Doğal havalandırma, HVAC, İklim, Binadan çıkış ve kaçış, Değer/Maliyet gibi tüm açılardan değerlendirir.

•Finansal olarak gelişmenizde yol gösterici ölçülebilir sonuçlar sunar.

•Bina sistemlerini optimize etmenize yardımcı olur.

•Görsel kalitesi yüksek grafik çözümlemeleri sunar.

•Autodesk Revit, Sketch Up gibi programlar ile bağlantı kurarak gbXML veya IFC formatlı dosyalardan aktarım yapabilirsiniz.

•LEED, BREEAM ve DGNB gibi yeşil bina derecelendirme sistemlerine ait özel modüller içerir.

Mimarlar için;

» IESVE binayı sadece estetiğe öncelik vererek değil aynı zamanda enerji tüketimi, gün ışığı, iklim, karbon ve daha bir çok açıdan kıyaslamanıza olanak sağlar.

Mühendisler için;

» Projenin ilk aşamalarından itibaren verimli enerji kontrol stratejileri geliştirmenizi sağlayarak işletme ve ilk yatırım maliyetini düşürmenize yardımcı olur.

Ücretsiz web tanıtımına katılın

ERKE Green Academy, dünyada öncü sürdürülebilir tasarım uzmanları tarafından tercih edilen IESVE yazılımının Türkiye’de de kullanımını yaygınlaştırmak ve yeşil bina sektörüne katkı sağlamak amacıyla ücretsiz online workshoplar düzenlemektedir. Bu workshop süresince yazılım ile neler yapabileceğinizi öğrenebilir sonrasında dilerseniz kullanım amacınıza yönelik detaylı modül eğitimlerini de alabilirsiniz.

Sürdürülebilir yapılar tasarlarken kullanabileceğiniz IESVE yazılımı, projenizin tüm aşamalarında stratejiler geliştirmenize ve aynı zamanda enerji tüketimi, gün ışığı, yaşam döngüsü ve karbon gibi binanızı birçok açıdan değerlendirmenizi olanak sağlıyor. Program hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz workshop’a kayıt olmak için tıklayınız