collectionTop

Kale Yeşil Ürün Rehberi Tamamlandı!

<
Resim

ERKE danışmanlığında Kale’nin tüm ürünlerinin LEED v3 ve LEED v4 kriterlerine göre değerlendirildiği Sürdürülebilir Binalar için Yeşil Ürün Rehberi tamamlandı!

Rehber öncelikle Kale’nin sürdürülebilirlik yolculuğu sürecince yaptığı çalışmalara hızlı bir bakış sağlıyor, ardından dünyanın en çok tercih edilen yeşil bina derecelendirme sistemlerinden LEED ve BREEAM’in çalışma mantığı, öncelikleri, puan ağırlıklarını detaylandırıyor. Sonrasında ise, Kale’nin ürünlerinin yeşil bina derecelendirme sistemlerine uygunlukları ve yeşil binaya katkıları detaylıca irdeleniyor. Özellikle mimarlar, yatırımcılar ve proje geliştiricilerine yönelik çok önemli bir kaynak olarak hazırlanan Kale Yeşil Ürün Rehberi, tamamen geri dönüşümlü, FSC sertifikalı kağıda basıldı.

Su verimliliği başlığında, Kale’nin ürün gamında bulunan klozetlerin, gömme rezervuarların, pisuvarların, yıkama sistemlerinin ve lavabo bataryalarının verimlilik oranları değerlendirildi. Bu çalışmaya ek olarak tüm Kale ürünleri LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) kriterlerine göre değerlendirildi ve kullanıldıkları projeye hangi krediden kaç puan getirdikleri hesaplandı. Yapılan çalışmalara göre, belirlenen ürünler seçildigi takdirde, konut projelerinde %43 su verimliliği, ofis projelerinde ise %59 su verimliliği sağlandığı belirlendi.

Tüm seramik karo ürün gruplarında, toplamda 8 farklı EPD sertifikasını halihazırda tamamlamış olan ürünler, özellikle LEED v4’te rakiplerinden bir adım öne çıkıyor.Malzeme ve Kaynaklar kategorisindeki ürünlerin değerlendirmesi yapılarak, bu kategoride Kale ürünlerinin kullanılması ile sağlanan önkoşullar ve krediler, alt ürün gamlarına kadar detaylandırıldı.

Son olarak, doğası gereği emisyon yaymayan sağlıklı malzeme olarak kabul edildikleri için Kaleseramik seramik karo ve seramik sağlık gereçlerinin iç mekan hava kalitesine katkısı değerlendirildi.

Yeşil Bina Sektörüne Ürünlerinizi Tanıtıyoruz!

Tüm tasarım ve içerik süreçleri ERKE bünyesinde gerçekleştirilen bu çalışma ile Kale’nin tüm ürünleri yeşil bina sektörüne, mimarlara ve yatırımcılara detaylı bir şekilde aktarılmış oldu. Siz de kendi ürünlerinizi yeşil bina sektörüne ERKE’nin bilgi ve tecrübesi ile tanıtmak istiyorsanız, buraya tıklayarak bizimle iletişim kurmanız yeterli.

KALE’NİN YEŞİL ÜRÜN REHBERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN HTTP://YESİLMALZEMELER.COM.TR/GREENCATALOGS/KALE.HTML