collectionTop

Mall Of İstanbul LEED Gold Aldı!

<
Resim
Torunlar GYO’nun ilgi çekici mimarisiyle ön plana çıkan projesi Mall of Istanbul’un, alışveriş merkezi ve ofis binaları Amerika Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından verilen LEED Gold sertifikasını almaya hak kazandı.
 
Development Design Group ve Ömerler Mimarlık tarafından tasarlanan, İstanbul-Mahmutbey’de bulunan ve 110,000 m2’yi aşkın kısmı LEED alanı olarak saptanan, 350 mağaza, 180 ofis, 16 sinema salonu ve kültür sanat merkezi gibi pek çok farklı amaçlara hizmet eden alanlarıyla, dev proje Mall of Istanbul,ERKE’nin yeşil bina danışmanlığında LEED Core and Shellkategorisinde toplam 60 puan alarak LEED Gold sertifikasını almaya hak kazandı.
 
Proje, özellikle Sürdürülebilir Arazi (20/28), Su Verimliliği (8/10), İnovasyon (5/6) ve Bölgesel Öncelik (4/4) başlıklarında aldığı başarılı kredi skorlarıyla da dikkat çekti.
 
Mall of İstanbul’un LEED Gold sertifikası alması ile beraber, Torunlar GYO, Torium AVM’ye yine ERKE danışmanlığında aldığı LEED Gold sertifikalarına bir yenisini eklerken, bina verimliliği, çalışan sağlığı ve çevresel etki konularına verdiği önemi bir kez daha gösterdi.
 
Mall of Istanbul web-sitesi: www.mallofistanbul.com.tr
Mall of Istanbul USGBC linki: www.usgbc.org/projects/mall-istanbul-avm-ve-ofis
Torunlar GYO kurumsal linki: www.torunlargyo.com.tr