collectionTop

Yeşil Ürün Rehberi

Yeşil Ürün Rehberi, diğer bir adıyla Yeşil Katalog, malzeme üreticilerinin ürünlerini yeşil bina sertifika sistemlerine olan uygunluklarını değerlendirir. Böylelikle, proje ekipleri yeşil bina sertifika sistemlerine başvururken, Yeşil Kataloglardan destek alarak, hangi ürünün kullanılmasının daha uygun olacağının kararını rahatlıkla verebilir. Her bir ürünün, tercih edilmesi halinde destek olduğu kredi kapsamını detaylı bir şekilde irdeleyen Yeşil Katalogların yardımıyla, projelerde kullanılan ürünlerin sağlayacağı avantajlar hakkında bilgi edinilebilmektedir.

Yeşil Kataloglar aynı zamanda, üreticilerin ürünlerini ön plana çıkararak tercih edilme ihtimallerini de artırmaktadır. Sürdürülebilirlik kapsamında geliştirilen ve üretilen ürünler verimlilik sağlayarak proje ekiplerinin yeşil bina sertifikasyon sürecinde, sağlıklı ve konforlu iç mekanlar sağlayarak da kullanıcıların sağlıklarına zararlı ürünlerle temas etme ihtimallerini ortadan kaldırmaktadır. Her bir ürünün etkilerinin net olarak sunulduğu bu kataloglar yardımıyla, ürünlerin farklılıkları ortaya konarak tanınırlıkları artırılmaktadır.

LEED Derecelendirme Sistemi’ndeki; EPD, Low Emitting Materials, Indoor Water Use Reduction gibi birçok farklı kredi gerekliliklerin ve seçilen ürünlerin krediye olan etkilerinin bahsedildiği bu dokümanlar, proje ekiplerine, ürünlerin yeşil binalar ve sürdürülebilirlik kapsamında nasıl katkılar sağlayacağını içerir. Seçilen ürün doğrultusunda hangi kredi gerekliliğinin sağlandığından tutun, krediden hedeflenecek puana kadar detayları içeren bu kataloglar Yeşil Bina proje ekiplerine malzeme seçimi anlamında büyük destek olmaktadır. Bina kullanıcılarının konforu da cabası!

 

Yeşil Ürün Rehberi
string(2) "97"